Chat ve Sohbet
Mobil Sohbet Sitesi
Cep sohbet ve AndroIRC kullanıcıları düşünülerek ayarlanmış mobil sohbet odaları.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

Kadınlar Günü Mesajları

Kadınlar Günü Mesajları

8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları arıyor olabilirsiniz. Makalemizde günün anlam ve önemi başta olmak üzere kadınlar günü hakkında bilgiler bulabileceksiniz.

Kadınlar günü mesajları
Kadınlar günü mesajları

Dünya Kadınlar Günü, Birleşmiş Milletler tarafından bu şekilde tanımlanmıştır. Bu nedenle her yıl 8 Mart’ta kutlanır ve kadınların önemi hakkında seminer ve konuşmalar gerçekleşir. Uluslararası bir gündür ve kadın haklarını ön plana çıkaran mesajlar içerir. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

Kadınlar Günü Hakkında Detaylı Bilgiler

Sivil farkındalık günü olarak anılan diğer bazı günleri de anmadan geçmeyelim. Kadınlar ve kızlar günü , Anti cinsiyetçilik günü ve Ayrımcılıkla Mücadele Günü’ de gündeme gelir.

Dünya Kadınlar Günü 2022 senesinde hak ettiği kadar dile getirilmelidir. Özellikle ülkemizdeki ve dünya üzerindeki kadın cinayetleri bu özel güne gölge düşürmemelidir.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak da kutlanır.

8 Mart Kadınlar Günü neden kutlanır?

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın başlangıcı, 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için grevler yapması olarak kabul edilmektedir. Sonuç olarak, tüm dünya bu haksızlığın farkına varmıştır. Her şeyden önce kadınlar bir çiçektir sözünü hatırlamamız ve buna göre davranmamız gerekmektedir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mustafa Kemal ATATÜRK
8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nasıl ortaya çıkmıştır?

Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Martın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edilmiştir. Ancak günümüzde kadına hak edilen değerin verilmediği aşikardır.

Facebook, Whatsapp, Instagram’dan paylaşılacak 8 Mart Kadınlar Günü mesajları

Kadın haklarına dikkat çekmek amacıyla kutlanan 8 Mart Kadınlar Günü’nde Whatsapp, Facebook gibi sosyal medya mecralarından gönderilebilecek en güzel, uzun, kısa, anlamlı 8 Mart Kadınlar Günü mesajları araştırılıyor. Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Kadınlar Günü mesajlarını sizin için derledik. Kadınlar Günü’nün ‘8 Mart’ tarihinde kutlanması 1917 Bolşevik Devrimi’nin önderi Lenin‘in önerisiyle oldu.

En anlamlı 8 Mart Kadınlar Günü mesajları.

Kadınlar günü resimli mesajlar
Kadınlar günü için resimli mesajlar
 • Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum.
 • Tarihsel gelişimimizde ve bağımsızlık mücadelemizde önemli bir rol üstlenen, tarihte iz bırakan kadın emekçilerimiz ve kadın kahramanlarımız başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
 • Dünyaya sizin gözlerinizden bakabilseydik, dünya daha güzel bir yer olurdu. Tüm kadınlarımızın, Kadınlar Günü kutlu olsun!

Kadınlarımız için özel gün mesajları

 • Hayatını ve geleceğini kendi elleriyle inşa eden tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.
 • Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımız. Bu özel gününü yürekten kutlarım.
 • Aile dokusunun temelini teşkil eden, doğumumuzdan ölene dek bizi karşılıksız seven kadınlarımız. Şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan sizlerin gününüz kutlu olsun.
 • Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
 • Kim olduğuna ve kim olacağına bir başkasının değil, kendisinin karar verdiği güçlü kadınlara. Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun!
 • Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Kadınlar günün kutlu olsun
 • Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır. Kadınlar gününüz kutlu olsun.
 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, saygıdeğer Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum.
 • Her şeye değer senin sonsuz sevgin. Seni çok arıyorum. Çok özledim. Kadınlar günün kutlu olsun biricik meleğim.
 • Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili annecigim…
 • Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim…
8 Mart Mesajları
8 Mart Mesajları

Kadınlar için özel olan bu günde kötü anları hatırlatmak istemesek de bu bilgi es geçilemez ne yazık ki. Sonuç olarak ülkemizde 2022’DE 36 KADIN ÖLDÜRÜLDÜ!

2022’nin ilk 6 ayında 36 kadın öldürüldü. İçişleri Bakanlığı aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin sürdüğünü belirterek 2018’de hayata geçirilen Kadın Destek Uygulaması (KADES) açıklamasında yer verdi.

Dünya Kadınlar Günü Ne güzel sözler?

 • Kadınların özgür olabildiği, kadına saygının olduğu bir yıl olması dileğimle.
 • “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz umutla dolu yarınlara olsun.”
 • Dünyada her şey kadının eseridir.”
 • “Acıyla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.”

Kesinlikle bu mesajların tek başına yeterli olmayacağının altını çizerek önemli bir noktayı açıklığa kavuşturalım.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü

5 Aralık 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verildi. Yasanın kabulü ile her yıl “Kadın Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır. 1930 yılından itibaren çıkarılan bir dizi yasa ile önce Belediye seçimlerine katılma, sonra köylerde muhtar olma ihtiyar meclislerine seçilme hakkı tanınan kadınların milletvekili seçme ve seçilme hakları kazandılar. Dolayısıyla da Türkiye’de kadınlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan ilk dünya ülkesi oldu.

Sevgiliye, eşe, arkadaşa ve anneye kadınlar günü mesajı

 • ‘Dünya’da hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.’ Mustafa Kemal Atatürk
 • Senin sevgin dünyamı ısıtan tek güneştir. Hiç ışığın eksilmeyecek biliyorum. Varlığınla mutluyum. Kadınlar günün kutlu olsun sevgili anneciğim…
 • Bir günümde değil her günümdesin. Her gün her saniye benimlesin. Her zaman bana destek oldun. Sen benim için cok özelsin. Kadınlar Günün kutlu olsun!

Her şeyden önce , Chat ve Sohbet – Parasız Mobil Sohbet Odaları olarak bizde tüm dünyadaki bu özel günü en içten dileklerimizle kutlarız. Dolayısıyla sizler için bu özel gün için bir makale hazırladık. Ek olarak yorumda bulunarak görmek istediğiniz diğer konuları bize iletebilirsiniz.

Ancak chat ve sohbet sitesi alanında hizmet verdiğimizi göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz. Örneğin , siyasi ve derin dini konular hakkında ahkam kesmek gibi bir hataya düşmek istemiyoruz. Bu nedenle talepleriniz oluşursa seçici olmanızı rica ederiz. Mesela Kadınlar günü gibi özel günlere makalelerimizde yer verebiliriz.

Bizleri takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu nedenle her birinize saygılarımızı iletiyoruz.

YORUM YAP

Sizde Fikrinizi Paylaşın

  Arkadaşlarını Bul
  #Sohbet odası yeni arkadaşlar ile tanış
  Müzik Dinle
  #Radyo Kanalımızda canlı dinle özelliği ile müzik ziyafeti
  Yardımlaşma
  #Help kanalından sohbet kuralları ve irc komutları hakkında yardım alabilirsiniz.
  %d blogcu bunu beğendi: