Chat ve Sohbet
Mobil Sohbet Sitesi
Cep sohbet ve AndroIRC kullanıcıları düşünülerek ayarlanmış mobil sohbet odaları.
mirc indir
Program üzerinden chat odalarına bağlanmak için mirc indir.

IRC Forum Siteleri

IRC Forum Siteleri

IRC Forum Siteleri , sohbet odaları ve chat siteleri için oldukça faydalı platformlardır. IRC Sunucuları bu paylaşım platformlarında reklam ve sohbet sunucuları hakkında detaylı bilgilendirmeler yapabiliyor. Hem de aynı zamanda bu alana yoğunlaşmış yüzlerce kullanıcıya kolayca erişmiş oluyor.

Bilmeyen kullanıcılar için forumlar ve içerikleri hakkında dilimiz döndüğünce açıklama yapalım.

Forum nedir ? IRC Forum Sitesi Paylaşım Platformları

Forum işin aslında tam manası ile , bir moderatör eşliğinde toplumu ilgilendiren bir konuda, farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları tartışmadır. Bizlerin bahsini yaptığımız ise ” Topluluk Paylaşım Platformları olan Forum Siteleridir “.

Bu bilgi paylaşım platformları çeşitli konu ve alanlara özel olarak seçilerek belirli kitle kişilere hitap edebiliyor. Aynı zamanda dileyen forum sitesi sahipleri çok geniş , global kitle ve alanları içeren tercihlerde yapabiliyorlar. Genel olarak bu seçim forum url ismi ( domain name ) ile çok alakalı oluyor. IRC Forumları veya IRC Forum Siteleri olarak bizim ilgi alanımızdaki forumlar olduğu gibi;

 • Chat Sohbet Forumları
 • Felsefe Forumları
 • Teknoloji Forumları
 • Kadın ve Erkeklere Özel Forumlar
 • Gamer ( Games – Oyun ) Forumları vb. gibi çok çeşitli kategoriler mevcuttur.

Peki Yeni IRC Sunucuları ve mobil sohbet odalarına forum sitelerinin faydaları ve etkileri nelerdir. Öncelikle kaliteli ve güncel tutulan irc forumlarının sürekli aktif kullanıcıları ve çok çeşitli konuları vardır. Yeni IRC Sohbet Sunucuları da bu bölümlerin başında gelmektedir. Yeni açılan yazılı irc chat sunucuları bu bölümlere site ve sunucu tanıtımı yapabilmekte. Bu sayede seçmiş oldukları marka isimlerini ve işleyişleri hakkında ki detayları diğer kullanıcılara aktarabilmektedirler.

IRC Forum siteleri içerisinde popüler görünen bir diğer konuda Sunucular özel forumu bölümleridir. Bu bölüm ve alt forumlarda sunucu radyoları , irc radyoları gibi kategoriler bulunmakta ve çok aktif olarak kullanılmaktadır. IRC Forumlarının bu alanda da katkısı yadsınamaz derecededir. Bildiğiniz üzere online dj radyo yayıncıları olan kişiler , mobil sohbet ve chat siteleri içerisinde yayın alarak sitelere daha çok kullanıcı çekebilmektedirler. Bu sayede hem canlı müzik dinleterek hem de radyo şarkı istek hatlarınızın aktifliği ile chat user olarak adlandırılan kullanıcı ve misafirlerinize sohbet ederken müzik ziyafeti de verebilirsiniz. Sonuç olarak buda çok büyük bir etki ve fayda sağlamaktadır.

Forum Platformları

Çok çeşitli konuları kapsayan binlerce çevrimiçi forum var. Online Forumlar, ortak ilgi alanlarını paylaşan bireylere açık tartışma için bir buluşma yeri, konuşma ve tartışma için harika bir buluşma noktası sağlar.

Doğru kullanıldığında forumlar mükemmel bir iş aracı ve kaynağı olabilir. Aynı zamanda tam bir yardım ve bilgi alma alanı olabilir. İyi düşünülmüş, yardımcı yanıtlar sunarak yöneticiler ve helper’ler bir endüstri uzmanı olarak itibar kazanabilir. Bu nedenle forumlarda itibar oluşturmak, sonunda sağlam iş bağlantılarına ve ilişkilere yol açacaktır. IRC Coder , Webmaster , IRC ve Web Hosting , Seo Danışmanlığı vb. bir çok konuda sektörlere hitap eden hem bilgi paylaşımı hem de ticari gelir alanlarıdır. Forumlar da paylaşım yapmadan önce bölüm kurallarını ve forum genel kurallarını okuyup incelemenizde fayda olduğunu belirtmek isteriz.

Bazı forumlar, mesaj göndermek veya mesajlara yanıt vermek için kayıt olmanızı isteyecektir. İletişim bilgilerini vermenizi gerektirir. Kayıt işlemi genellikle basittir ve genel bilgileri göndermenizi gerektirir. 

Chat ve Sohbet Sitesi Ekibi olarak saygılarımızı sunuyor #Türksohbet odalarımıza sizleri de bekliyoruz.

YORUM YAP

Sizde Fikrinizi Paylaşın

  Arkadaşlarını Bul
  #Sohbet odası yeni arkadaşlar ile tanış
  Müzik Dinle
  #Radyo Kanalımızda canlı dinle özelliği ile müzik ziyafeti
  Yardımlaşma
  #Help kanalından sohbet kuralları ve irc komutları hakkında yardım alabilirsiniz.
  %d blogcu bunu beğendi: